Zdieľať

Image00033


Ani sme sa nenazdali a prázdniny, na ktoré sme sa po náročnom školskom roku tak veľmi tešili, sa prehupli do svojej druhej polovice a niektorí z nás sa opäť stretli v škole. Nebolo nás veľa, no môžeme povedať, že to stálo za to. Vyrobili sme si domácu jahodovú zmrzlinu, uvarili ríbezľový džem, upiekli výborné sladké rožky – lúpačky a nemohli chýbať ani tak obľúbené palacinky, samozrejme s našim vynikajúcim ríbezľovým džemom a šľahačkou. Popri tom sme si zopakovali meranie a jednotky hmotnosti a objemu. Stratégiu sme trénovali v celotýždennej hre Rybári, kde sme v rybníkoch udicami lovili rybičky, ktoré sme si tiež vyrobili sami. Pri lovení sme používali magnety a verte či neverte, vyloviť rybičku z rybníka nebolo vždy jednoduché. Naučili sme sa tiež urobiť kružnicu, no nie kružidlom na papier, ale pomocou palice, špagátu a kriedy na asfaltový chodník. Urobili sme ich na chodník viac a stredu sme zakončili piškvorkami trochu inak. Okrem toho sme veľa športovali a naučili sme sa veľa nových zaujímavých športových hier - Sepak takraw, Cornhole, Lakros a Petang, no nesmel chýbať ani obľúbený bedmintonový turnaj. Počítali sme body, odhadovali a merali vzdialenosti, výsledky zapisovali do tabuliek, vyhodnocovali a tak precvičovali vedomosti z matematiky. Vo štvrtok sme si dofúkali gumy na bicykloch, na vlastných alebo školských, skontrolovali sme funkčnosť bŕzd, zopakovali si dopravné predpisy pri jazde na bicykli v obci a spravili si cyklistický výlet na Tehlovňu. V piatok sme letnú školu zakončili exkurziou na Trpaslíkov ranč, kde sme sa dozvedeli veľa o jazde na koni a niektorí z nás si aj jazdu na koni vyskúšali. Ukončili a vyhodnotili sme všetky súťaže a zistili sme , že víťazmi sme všetci. Prežili sme v škole krásny a zmysluplný týždeň, veľa sme si zopakovali, niečo nové sme sa naučili, no myslím, že najlepším z toho všetkého pre nás je, že sme sa naučili rešpektovať jeden druhého, spolupracovať a pomáhať si. A čo si o letnej škole myslia jej žiaci? Toto nám o nej napísali (precvičili sme si trošku aj sloh a musím povedať, že niektorí z nás budú musieť veľa popracovať nielen na slohu, ale aj na pravopise:

Barborka:
Letná škola v roku 2021 bola najlepšia v mojom živote. Síce sme sa neučili tak ako v škole, ale všetky hry boli veľmi poučné. Naučila som sa hrať Petang, Cornholl, Sepakt tahrow alebo Lacross. Tiež sme piekli lúpačky, palacinky a aj lievance. Najlepší deň bol piatok, preto, že sme šli ku koňom. A to je vlastne všetko a vôbec neľutujem, že som sem šla.

Sofia:
Páčilo sa mi, že sme mohli byť na workoute, pri koňoch sme trhali kvety, cornhole, pečenie v kuchynke, chutila mi zmrzka... Bolo celkom super. Spravila som si selfie s kamoškami a proste bolo celkom super v celej Letnej škole.... Boli s nami aj dve dcéry pána učiteľa Valkučáka sú v poho... :--) Ale už nikdy nechcem ísť na bicykle pretože to bol asi najhorší zážitok v Letnej škole... (Pozn.: Sofii sa na výlete pokazil bicykel a musela ho takmer celú cestu tlačiť. Škoda, že s nami nebol Jenci. Je veľmi šikovný a v škole bicykel ochotne opravil.) Nie som si istá, ale asi pôjdem na Letnú školu aj nabudúce, ak vyjde čas a miesto.

Dominika:
Páčilo sa mi, že sme sa naučili nové športy. Precvičili sme si aj výtvarnú, matematiku, techniku a viac. Na letnej škole som sa naučila piecť sladký rožok. Naučila som sa hrať aj Petang, Cornhole a Sepak takraw. Piekli sme aj palacinky. Najviac sa mi páčilo,  keď sme išli ku koňom.

Nina:
Takže na letnej skole sa mi najviac páčili kone, varenie a športové hry. Neľutujem, že som sem šla, pretože som sa veľa toho naučila a prihlásila sa na konský kurz (pozn.: zrejme kurz jazdenia na koni). Strašne ma potešilo, keď som vyhrala nad Aničkou v bedmintone, veľmi ma aj bavilo hrať sepak tehrow a cornhole. Vôbec mi nevadilo, že som prehrala, pretože mne bolo najdôležitejšie, že som sa pri tom bavila. Okrem toho, že ma bavilo variť a jesť, ma bavilo strašne umývať riad (pozn.: naozaj bola lepšia ako umývačka riadu). Na začiatku som si nemyslela, že to bude taká perfektná zábava. Ale najviac na bavili asi kone a najkrajší bol Dárius, bol mohutný, krásny, silný, a pohodlný. Je mi celkom smutno, že už letná škola skončila, pretože to bolo skvelé. Veľa sme sa toho naučili, nielen o koňoch, ale aj variť, ja umývať riad, cvičiť, hrať netradičné hry... Naozaj, musím pochváliť pani učiteľku a pána učiteľa, pretože pán učiteľ pozná perfektné hry a pani učiteľka delikátne recepty, a bola s nimi naozaj sranda. Ďakujem, že som to mohla zažiť. 

Slávka:
Na letnej škole sa mi páčilo jedlo, ktoré sme vytvárali spolu. Hry sa mi páčili všetky, ale najlepšia bolo šplhanie po preliezkach (pozn.: workout a musím povedať, že dievčatá sú naozaj veľmi šikovné) a aj koníky. Nepáčilo sa mi, že ma Sofia opustila pri jednej hre, kde sme mali hrať spolu a tým sme prehrali celú hru. Páčili sa mi aj kvietky ktoré sme trhali. Najviac ma nudilo chytanie papierových rýb, už sa veľmi teším na písanie na tričká a mikiny.

Anička:
Pondelok: Sme hrali Sepak takraw, bolo to super a vyhrala som, ale to je vedľajšie, bola to naozaj sranda.
Utorok: Lovili sme ryby, síce sme nevyhrali, ale snažili sme sa o to všetci.
Streda: Piekli sme krásne voňavé lúpačky a robili sme aj džem (ríbezľový).
Štvrtok: Hrali sme petang a hrala som s pánom učiteľom, bola veľká sranda. A ešte sme hrali bedminton.
Piatok: Boli sme na koňoch a ešte sme dohrávali súťaže a maľovali tričká. A robili sme aj iné veci, ale tie ma nenapadli, tak ma to mrzí.

Kika:

Mňa veľmi bavilo jazdiť na koni. Baví ma byť v letnej škole. Chutili mi palacinky a lievance. A nedarilo sa mi v lakrose. Ale darilo sa mi v bedmintone. Bavili ma ešte aj ryby. Nemohli sme mať mobil.

Matej:
Zo začiatku som vôbec nechcel ísť do letnej školy, ale mamina mi povedala, že musím čítať knihu, takže som prišiel. Prvý deň bol zrána športový, lebo sme hrali hru, ktorú som nikdy ešte nehral - Sepak takraw. Druhý deň sme hrali lakros, to sa mi veľmi páčilo. Tretí deň som tu nebol, lebo som bol odcestovaný. Štvrtý deň sme hrali petang, to sa mi veľmi páčilo a rozhodol som sa, že to naučím aj rodičov. A piaty deň sme boli pri koníkoch. Toto je môj opis letnej školy.

Vlaďka:
Najviac sa mi páčili koníky, ako som na nich jazdila. Podľa mňa najkrajší kôň bol Dárius. Mne sa najviac páčila hra Separ (pozn.: rozumej Sepak takrow, Separ bol náš pracovný názov, podľa známeho rapera, aby sme si názov hry lepšie zapamätali). V kuchynke sme varili ríbezľový džem. A potom sme vyrábali rybičky. V letnej škole sa mi veľmi páčilo, pôjdem aj na budúci rok.

Michelle:
Mne chutili palacinky, ktoré sme piekli. A vôbec ma nebavili tie ryby, lebo som ich nevedela chytiť. Hrali sme bedminton. Hrali sme Cornhole, Sepak takraw. Hrali sme Petang, Lakros a boli sme pri koníkoch. Potom sme písali tento text, napriek tomu, že je to zbytočné (Michelle, zbytočné to nebolo, ale ty by si asi radšej, ako Ťa poznám, počítala príklady z Maksa alebo Pytagoriádu). Kreslili na tričká (tu si bola veľmi šikovná, nezaprieš ani výtvarný talent) a zbytok si nepamätám.

 

 Mgr. Katarína Kiráľová

 

 

 Fotogaléria

Zdieľať