Zdieľať

Image00004


Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete.

M. Gándhí

22. apríla si ľudia na celom svete pripomínajú Deň Zeme. Naša belasá planéta je v nebezpečenstve, a preto by sme si mali všetci uvedomiť povinnosť zachrániť ju pre nás i budúce generácie ľudí.

Aj my sme sa tento deň venovali rôznym aktivitám, pri ktorých sme si uvedomili krásu, bohatstvo, rozmanitosť, ale i zraniteľnosť našej Zeme (sledovanie dokumentov, diskusie s triednymi učiteľmi, maľovanie kriedou na nádvorí školy, ...). Z lístočkov, na ktoré sme napísali naše priania a odkazy pre Zem pri príležitosti jej sviatku, sme vytvorili symbolický STROM PRIANÍ. Biodiverzitu a našu povinnosť chrániť živé organizmy sme si pripomenuli so sokoliarmi z Mojína, ktorých vystúpenie bolo pre všetkých veľkým zážitkom. Naše aktivity sme ukončili zberom odpadu v obci a jej okolí. Odmenou nám bol chutný guľáš a sladké osie hniezda.

Ako môžeš jednoducho pomôcť Zemi?

Vyzbieraj odpad v okolí, zasaď strom, šetri vodou, zhasínaj svetlo, choď pešo, recykluj, choď bicyklom, nie autom, použi sklenenú fľašu, daj stop plastom ...

 Fotogaléria 

Zdieľať