Zdieľať

Image00013

Deň materských škôl na Slovensku sa organizuje každý rok od roku 2015, vždy 04.11.  Práve v tento deň 04.11.1829 bola založená grófkou Máriou Teréziou Brunswickou v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Tento deň má svoje špeciálne logo aj hymnu. Vznikol z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu.


Deň materských škôl na Slovensku - 4. november je významným dňom pre všetky materské školy a preto sme si aj my dnes spolu s deťmi v našej MŠ tento deň pripomenuli. Porozprávali sme sa o tom, prečo je tento deň taký významný a dôležitý. Tiež sme si pripravili rôzne aktivity - deti si skladali z kociek svoje materské školy, lepili si logo materských škôl a zaspievali si hymnu všetkých materských škôl. Vo veľkej triede si deti na záver aj zatancovali. 

 

 

Fotogaléria

Zdieľať