Zdieľať

Image00002

31. ročník autorskej literárnej prehliadky literárnych prác žiakov základných škôl a osemročných gymnázií Zlatá krajina sa niesol v znamení detského talentu, ale aj spomienke na P. Dobšinského. Práve v deň podujatia by sa bol dožil 195 rokov. Práce v slovenskom jazyku hodnotila Ľubica Kepštová, ktorá vyslovila myšlienku: „Autori sú objavitelia a pozorní ľudia, ktorí vedia opísať hĺbku jednoduchých vecí." 
Z našej školy sa súťaže zúčastnili dvaja žiaci zo siedmeho ročníka N. Jenisová a J. Vrbiňák, ktorí sa popasovali so slovíčkami a vyčarili nádherné básne, ktoré zaujali aj pani spisovateľku, a preto odporučila Jakubovu báseň ako hymnickú báseň Zlatej krajiny.

Mgr. Ľubica Markotánová

 

Zlatá krajina

Zlatá krajina je čarovný pútavý svet,
akého už nikde, nikde inde veru niet.
Môžeš ju hľadať hocikde, nenájdeš ju aj tak.
Je ukrytá aj na púšti, aj vo vode i v mori.
Nikto nevie prečo, možno len tak.

Počasie sa v nej nemení, je tam stále krásne.
Na oblohe vzácne slnko svieti naozaj jasne.
Keď je noc, tak mesiac slnko odprevádza,
lebo bude pásť krásne zlaté veľké stáda.

Cez deň je tam malebne, slnko jasne opäť svieti.
A v diaľke vidieť batoh včielok ako ponad lúku letí.
Môžeš vidieť ladné perie farebných vtákov.
No nie obyčajné, no perie vtákov ohnivákov.

 

 

Fotogaléria 

Zdieľať