Zdieľať

Image00049

Medzinárodný deň lesov si pripomíname každoročne 21. marca. Bol vyhlásený OSN v roku 2012 a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o hospodárení, ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji všetkých typov lesov v prospech súčasných a budúcich generácií. Témou roka 2023 je „ZDRAVÉ LESY PRE ZDRAVÝCH ĽUDÍ". Lesy poskytujú ľuďom stavebné drevo, palivo, potravu, krmivo, pomáhajú v boji proti klimatickým zmenám, slúžia na oddych, rekreáciu a podporu zdravia. Čas strávený v lesoch zvyšuje pozitívne emócie a znižuje stres, krvný tlak, depresiu, únavu, úzkosť a napätie. Lesy sú zdrojom potravy a prírodných liekov v podobe cenných byliniek a rastlín. Túto skutočnosť sme si na škole pripomenuli akciou JARNÁ ŠÁLKA LESA. Cieľom aktivity, ktorú sme realizovali v školskej kuchynke, bolo spoznať niektoré jarné liečivé bylinky a ich účinky na ľudské zdravie. Žiaci ochutnávali čajíky z piatich druhov byliniek (podbeľ, prvosienka, žihľava, pľúcnik, materina dúška) osladené medom z jarných kvietkov. Najviac im voňal a chutil čajík z materinej dúšky.

Fotogaléria

Zdieľať