Zdieľať

Image00036

Dnešok bol pre našich piatakov a šiestakov veľkým dňom. Pred svojimi spolužiakmi a rodičmi prezentovali, ako sa naučili pracovať s micro:bitmi.

Dozvedeli sme sa, že micro:bit je programovateľný minipočítač. Má niekoľko zabudovaných senzorov, napríklad akcelerometer. V programovacom prostredí MakeCode stačí pomocou blokov z rôznych kategórií vytvoriť jednoduchý program a nahrať ho do micro:bitu pomocou USB kábla.
Naši programátori nám vysvetlili ako naprogramovať digitálnu menovku, ako na displeji zobraziť obrázky a rozpohybovať ich, teda vytvoriť animáciu. Vyskúšali sme krokomer, zahrali sme sa hru Kameň, papier nožnice, hádzali sme mincou. Zistili sme, ako pracuje nekonečné počítadlo alebo počítadlo ľudí.
Aj keď sme si prešli len niekoľko programových príkazov, vytvorili len niekoľko jednoduchých projektov, verím, že sa našim deťom programovanie páčilo a v budúcich rokoch sa naučíme omnoho viac. Naučíme sa niečo nové, spojíme kreativitu detí s možnosťami micro:bitu, vytvoríme niečo zaujímavé a hlavne, pripravíme deti na život v novej, digitálnej dobe.

Mgr. Katarína Kiráľová

Fotogaléria 

Zdieľať