ŠKOLSKÝ ROK 2021/2022

Deň materských škôl

Významný deň pre materské školy 04.11. sme si pripomenuli aj my v našej MŠ. S deťmi sme si porozprávali históriu vzniku materských škôl, pozreli sme si krátky príbeh o MŠ a vypočuli hymnu materských škôl. Stihli sme si nakresliť našu vysnívanú MŠ, postaviť ju z kociek a vyrobiť plagát.

Halloween

Posledný októbrový piatok sa trieda Včielok premenila na triedu plnú "strašidiel". Deti si do MŠ priniesli halloweenske masky a výborne sme sa spolu zabavili. Po prehliadke halloweenskych masiek sme si zatancovali a ako nám bolo dobre si môžete pozrieť na priložených fotkách.

Šarkaniáda

V mesiaci október sa v našej MŠ rozlietali šarkany, ktoré si vyrobili deti spolu s rodičmi. Spolu so šarkanmi sme sa vybehali na školskom dvore a urobili sme si z nich pestrofarebnú výstavku. Pozrite sa ako sme sa výborne zabávali.

Medzinárodný deň školských knižníc

Tak ako každý rok v októbri, aj tento rok sme si v októbri pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Porozprávali sme sa o tom, prečo sú pre nás knihy dôležité, ako nás môžu zaujať, potešiť a veľa nového naučiť. Vyrobili sme si čitateľské preukazy a vyskúšali ako sa pozičiavajú knihy v knižniciach. Poprezerali sme si rôzne knihy a porozprávali sa o tom, čo nás v nich zaujalo. Zábavnými aktivitami sme sa snažili podporiť vzťah detí ku knihám a vzbudiť v nich záujem o knihy.

Deň mlieka v našej škôlke

V našej škôlke sme si 29. 09. pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. S deťmi sme sa porozprávali o ceste mlieka až k nášmu stolu, vyrobili sme si plagáty a deti si vyskúšali aj dojenie kravičky. A že sa im to veľmi páčilo si môžete pozrieť na fotkách.

Jesenná turistická vychádzka

September v našej MŠ

V septembri sa otvorili brány našej MŠ. Niektoré deti prichádzali s obavami, niektoré s úsmevom a plné očakávaní. Rýchlo si však zvykli a aj slzičky rýchlo vyschli a do škôlky chodia s radosťou. Mesiac september bol plný rôznych aktivít a okrem Mezinárodného dňa mieru (21.09.), Svetového dňa srdca (26.09.) sme boli aj na jesennej turistickej vychádzke.

Deň bielej palice

Aj tento rok sme si pripomenuli Deň bielej palice (15.10.). Porozprávali sme sa s deťmi prečo je tento deň dôležitý, prostredníctvom aktivít si vyskúšali aké by bolo náročné nič nevidieť aj ako týmto ľuďom pomôcť.

Svetový deň umývania rúk

V piatok 15.10. sme si pripomenuli aj Svetový deň umývania rúk. Ako sa hovorí, čistota je základ života a aj aktivity spojené s týmto dňom sa niesli v tomto duchu. Porozprávali sme sa prečo je dôležité umývať si ruky, aby nám bacily a vírusy nespôsobili choroby. Deti si poriadne poumývali ruky mydlom a vodou, tiež si umývali ruky na pesničku, čo sa im veľmi páčilo.

Týždeň zdravej výživy

Svetový deň zdravej výživy si každoročne pripomíname 16.10. a pri tejto príležitosti sme od 11.10 do 15. 10. mali v našej MŠ týždeň zdravej výživy. Zdravá výživa je pre nás veľmi dôležitá, pretože ovplyvňuje naše zdravie. Tety kuchárky nám celý týždeň varili zdravé jedlá, my sme sa porozprávali o význame a dôležitosti zdravej výživy pre naše telo a zdravie. Vyrobili sme si plagát aj taniere s ovocím a zleninou a tiež sme si pripravili ochutnávku ovocia a zeleniny. A ako nás to bavilo a ako nám chutilo si môžete pozrieť na fotkách.

Medzinárodný deň stromov

Stromy sú pre nás veľmi dôležité a preto sme si 20.10. pripomenuli Medzinárodný deň stromov. Porozprávali sme sa o dôležitosti stromov pre život človeka aj živočíchov, vyrábali sme si plagáty aj farebné stromy z papiera. Na našom školskom dvore si všetky triedy - Motýliky, Lienky aj Včielky zasadili stromček o ktorý sa budeme s radosťou starať. Za darované stromčeky by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať pánovi Kurákovi. Deti z nich majú veľkú radosť a ako im išlo sadenie si môžete pozrieť na priložených fotkách.